O mnie

Sprawne zarządzanie to warunek przetrwania każdej firmy. Niby wiadomo, a jednak na co dzień większość menedżerów zajmuje się jedynie bieżącym realizowaniem zadań, a zarządzanie myli z rządzeniem. I właśnie takie podejście zmieniam, codziennie pracując z menedżerami. Doradzam szefom, kierownikom, przedsiębiorcom, właścicielom jak budować i realizować strategie, jak sprawnie organizować firmę, jak mądrze współpracować z ludźmi.

Przez ponad 20 lat pracy zgromadziłam doświadczenie jako menedżer różnych szczebli zarządzania. Jako dyrektor handlowy i członek zarządu byłam odpowiedzialna za politykę zakupową w jednej z sieci handlu detalicznego, jako prezes zarządu tworzyłam dział produkcji w ogólnopolskiej firmie produkującej i dystrybuującej artykuły biurowe, jako dyrektor zarządzający kierowałam firmą szkoleniową. W działach, które nadzorowałam pracowało nawet 600 osób.

Z wyróżnieniem rektorskim ukończyłam Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim. Tam też obroniłam doktorat, w ramach którego opracowałam model rozwijania kompetencji pracowników. Doradzam przedsiębiorcom z sektora MiŚP. Jestem doradcą biznesowym firm i start-upów ulokowanych w szczecińskim Technoparku Pomerania.

Jako trener biznesu szkoliłam w obszarze zarządzania strategicznego, negocjacji, polityki zakupowej, organizacji pracy, zarządzania personelem: rekrutacja, motywowanie, ocena, rozwój pracowników. Jako wykładowca akademicki prowadziłam zajęcia na studiach podyplomowych, także Executive MBA, z zarządzania strategicznego i zarządzania zasobami ludzkimi.

Jestem prezesem zarządu Fundacji Rozwoju Menedżerów i Biznesu FROME, a także członkiem rady programowej w projekcie Akademia Młodych, prowadzonym przez Uniwersytet Szczeciński, promującym wiedzę o ekonomii i gospodarce wśród młodzieży szkół średnich. W roku 2017 z mianowania rektora jestem członkiem Rady Konsultacyjnej Praktyków Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
Pełniłam funkcję pełnomocnika zarządu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, a także eksperta ds. strategii przy zarządzie ZPPZ Lewiatan.

Gdy nie jestem na projektach u moich klientów…, pisze blog 😀

DLACZEGO BLOG?

Zarządzanie jest moją pasją. To niełatwa sztuka szukania porozumienia pomiędzy emocjami, aspiracjami i wartościami ludzi, którzy tworzą organizację a twardymi regułami rynku, gdzie nieodpowiednio przygotowany, niewystarczająco twardy zawodnik, zwyczajnie ginie.

Fascynuje mnie odnajdywanie wraz z moimi klientami optymalnej przestrzeni jaką, z jednej strony wyznacza styl bezdusznego ekonoma, zorientowanego na osiągnięcie wyniku kosztem relacji z ludźmi, z klientami a z drugiej, styl matki kwoki, która nieustannie nadskakuje swoim podopiecznym, będąc uwrażliwioną na najmniejszy nawet grymas, skłonną poświęcić wszystko dla ich zadowolenia.

Od sześciu lat prowadzę swoją firmę. Wciąż zastanawiam się co zrobić, aby przy podejmowanych wysiłkach osiągać lepsze efekty. Optymalizacja, o której mówię dotyczy wielu aspektów; jak spowodować, aby działania zajmowały mniej czasu, jak skuteczniej skoordynować różne procesy i wyeliminować powtarzające się pomyłki, jak zbudować taki klimat współpracy, aby ludziom chciało się chcieć, według jakiego planu działać, jak reagować, aby klienci doceniali produkt firmy.

Moja praca to czas permanentnych wyzwań, zwrotów akcji, a przede wszystkim miejsce intensywnej pracy zespołowej, gdzie na co dzień doświadczam tego, jak jesteśmy do siebie podobni i jak bardzo się od siebie różnimy, jak bardzo nam zależy na wspólnych efektach i jak różne widzimy sposoby do ich dochodzenia.

Wciąż słyszymy o tym, że współczesny świat jest nieprzewidywalny, że nie ma co planować działań przedsiębiorstwa, bo życie i tak to brutalnie zweryfikuje i w praktyce pozostanie nam jedynie improwizacja. Może i tak…

Ale improwizować może jedynie ten, kto wcześniej perfekcyjnie opanował gamy. I ci menedżerowie, którzy chcą opanować techniki zarządzania organizacją, wyrobić dobre nawyki w sobie i pośród ludzi z którymi pracują, naoliwić system w maszynie, którą zarządzają, ciągle doskonalą swoje metody.

Uwielbiam konkret, cel, wynik, działanie przemyślane i ustrukturalizowane. Dlatego wciąż opracowuję sposoby, narzędzia, metody do skuteczniejszego zarządzania organizacją. Implementuję je u swoich klientów i dzielę się tą wiedzą w artykułach.

Mam nadzieje, że uda mi się zainspirować Was i nakłonić do refleksji, wdrożenia usprawnień i nowych rozwiązań. Zatem, jeśli chcesz praktycznego spojrzenia na nowoczesne zarządzaniezaglądaj tu regularnie.

Czytaj, komentuj, pytaj, dziel się z innymi. Jeśli dzięki mojej pracy zmienisz coś w swojej – to dla mnie największa satysfakcja.